Web Site Tasarımı
WEB SİTE TASARIMI

Dijita Ofisiniz, Web Siteniz!

Eski zamanlar, bir firmanın nasıl bir iş yerine veya ofise sahip olduğu, o firmanın itibarı için önemli bir durumdu. Fakat dijital çağdayız artı. Firmanıza sizi ziyarete gelmeyen müşteriler artık sizi web sitenizi kullanarak ziyaret ediyor. Ne demiştik; Dijital ofisiniz, web siteniz.

Ankara reklam ajansı olan Maestro Ajans’ı nasıl bir yol izliyor diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Web tasarımının ilk ve en önemli aşaması planlamadır. Tıpkı bir terzinin kalıp çıkarması gibi biz de işe sitenizin şablonunu yaratarak işimize başlıyoruz. Bu şablon dijital müşterilerinizin web sitenizde aradıkları bilgiye kolayca ulaşmasını sağlamayı hedefliyor. Firma geçmişinizden, ürün ve hizmetlerinize kadar hedef kitlenize anlatmak ya da göstermek istediğiniz her şeye kısa ve pratik ulaşım yolları çiziyoruz. Tasarımı harika yapabiliriz ama işlevsellikte bir web sitesi için olmazsa olması olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunun için de hem güzel tasarım hemde işlevselliği dengeliyoruz.

Ürettiğimiz işin nedenleriniz gerçek veriler ile ortaya koyabilmek için, kurduğumuz ve yönettiğimiz web sitesinin kullanılabilir ve güçlü  altyapıya kurulmuş olması ve güvenliği bizim açımızdan çok önemli.

Web tasarımının hedef kitlenize gösterilen tasarımı görseller ve seo uygun yazılmış içeriktir. Başka Bir Deyişle terzinin seçtiği kumaşın niteliği, yanılgısız bir kalıp ve özenli bir dikiş. Tailor made biçilmiş kaftan benzetmesini kullanmamızın sebeplerinden biri bu. Her firmanın kendi kimliğiyle özel ve biz bu kimliği hedef kitleye en iyi yansıtacak ruhu ve vücudu yaratmayı hedefliyoruz.

İşimizin ödün veremeyeceğimiz  kısımlarından biri de yaptığımız web tasarımının mobil cihazlara uyarlanması. Nedeni soracak olursanız, Türkiye’de 54 milyon internet kullanıcısı var ve bunların 51 milyonu web sitelerine telefonlarından veya tabletlerinden giriş sağlıyor. Bu noktada responsive tasarım devreye giriyor. Tüm cihazlara uygun tasarım, web sitenize mobil ve tablet kullanan ziyaretçilerinizin sitenize girdiğinde site içindeki fotoğraf, yazı ve menü gibi elementlerin ekran genişliğine göre yineden şekillenip ekrana düzgün bir şekilde oturması anlamına geliyor. Bu sebeple web tasarımını masaüstü, tablet ve mobil versiyon olmak üzere 3 kademeli biçimde planlıyoruz.

Siteniz ziyaretçi almaya, işlevsel, altyağısı güçlü bir biçimde yayına hazır. Peki milyonlarca sitenin arasında nasıl öne çıkacak? Ebette ki arama motoru yarışlarında iyi bir derece elde ederek. SEO Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu sözcüğünü şu ana kadar anmadık; fakat içeriği oluşturmaya başladığımız anda devreye girmişti. Bir web sitesinin google de ön sıralarda çıkması için, oluşturulan içeriğin seo yapısına uygun olarak oluşturulmasından geçer. Yaptığımız işin size, dolayısıyla bize netice getirmesi hedef kitlenizin web sitenize erişmesiyle doğru orantılı. Arama motoru optimizasyonu bunun için en önemli etken ve adımlardan biri.

Ve artık web sitenizin anahtarını size teslim ed(em)iyoruz; çünkü tasarlanması kadar düzgün çalışması da bizim sorumluluğumuzda.  Ziyaretçilerin yeni ürün ve hizmetlerden ya da zaman zaman öne çıkarmak istediklerinizden haberdar olması için web sitenizi bir kitapçık gibi değil, online bir yayın gibi ele alıyoruz..Bu da firmanın hedeflerine ve hedef kitlenin değişen kullanımlarına, ve sistemi düzenli olarak güncellemek anlamına geliyor. Bunu daha net açıklamamız gerekir ise, satış sonrası bakım ve teknik servis olarak düşünebilirsiniz. Tam anlattıklarımızdan sonra hala kafanıza takılan sorular var ise bizimle iletişime geçmeye çekinmeyiz.

Web sitenizi baştan yaratmak için, web tasarımı ve dijital pazarlama mevzusundaki bilgi ve tecrübelerimizi sizinle paylaşmaya hazırız, ilk fırsatta “yeni dijital ofisinizde” buluşmak üzere…